CRĂCIUNUL ACASĂ
CRĂCIUNUL ACASĂ
19.12.2020 - 24.12.2020
Târgul cadourilor de Crăciun, ediţia a XVII-a
Până la începerea expoziției au rămas zile: 169
(CIE "MOLDEXPO" SA)

 

P R O G R A M U L

Târgului cadourilor de Crăciun

CRĂCIUNUL ACASĂ, ediţia a XVI-a

20 - 24 decembrie 2019

 

Organizator:  Centrul Internaţional de Expoziţii “Moldexpo” S.A.

Locație: Pavilionul Central

Partener: A.O. ”Filocalia”

 

Vineri, 20 decembrie

 

Pavilionul Central

10:00-18:00

Programul Târgului

11:00-11.05

Deschiderea Târgului

11.05-13.00

Program artistic organizat de Pretura sectorului Buiucani

Moderator: Lavinia Rusu

Ansamblul folcloric „Opincuța Neamului”, сonducător artistic: Aliona Tiron.

Oxana Craciun, Andreea Ursoi, Doina Arsene, Bianca și Otilia Rusu, Radu Dolgan,

Andreea Diaconu, Oleg Ababi, Alexa Fiodorova, Lavinia Rusu, Elvira Vîscun. Valeria Marcu.

Mihai Fisticanu, Andreea Culai, Igor Rotaru, Nicoleta Dolganiuc, Ricu Vodă, Inga Botnaru, Valentin si Luminița Dragomir, Karmella, Gheorghe Botnaru.

 

13.00-13.45

Școala de Arte Valeriu Poleakov

Roșca Nicoleta, Dmitrieva Elizaveta, Bobeica Cristian, Surciuc Sofia,

Sedelcova Elizaveta,Tîmcova Sofia,Tîmcova Taisia, Ghirju Mihai, Istrati Gheorghie,

Rafaela Radul, Lebedi Pavel, Petrea Nicolina, Zapescu Samir, Railean David,

Bogatu Alexandru, Bogatu Petru, Bejan Daniela, Bairamova Laura, Petrache Dumitru,

Sanduleac Alexandru

 

 

Cartierul Fanteziei

15.00-16.00

Master-class: Artă decorativă, motive de Crăciun

Master-class: Roata olarului – confecționarea din lut a jucăriilor de brad

(artist: Alexei Luca din s. Costești, r-nul Ialoveni)

Organizator: A.O. Filocalia

 

Sâmbătă, 21 decembrie

 

Pavilionul Central

10:00-18:00

Programul Târgului

11.00-11.30

Colindă și cântec de Crăciun, prezintă elevii Liceului cu Profil Teatral Elena Alistar

12.00-13.15

Programul muzical organizat de Centrul Educației Estetice „Lăstărel”, sectorul Buiucani:

1. Ansamblul vocal „Tinerețe floare”, conducător: Stoian Marcel.

2. Ansamblul vocal „Solo”, conducător: Grumeza Marina.

3. Cercul vocal, conducător: Panasov Natalia.

4. Ansamblul de dans spaniol „Flamenco”, conducători: Lozovschi Anastasia, Madan  

    Marta.

5. Soliștii cercului de instrumentiști, conducători: Cojocaru Ion, Levința Nicolae.

6. Ansamblul vocal „Дети-бриллианты”, conducător: Bolotova Evghenia.

7. Cercul de acordeon, conducător: Braguța Alexandru.

 

13.15-13.45

 

Picături muzicale. Conducători artistici: Iulia și Julia Sandu

 

13.45-14.15

Program artistic cu:

1. Patricia Popovschi

2. Madalina Lungu

3. Alexandru Conovca

4. Romina Chirica

5. Alina Padure

Conducător artistic: Rodica Roșioru

14.15-15.15

Centrul Republican pentru copii și tineret ARTICO

Ansamblul de dans modern „Enjoy”,  cu dansul „Beliver”, conducător Sîrbu Alina

Ansamblul de estradă „Picături muzicale”, cu piesa „Feliz Navidat”, conducător Iulia Sandu  

Ansamblul de dans popular „Speranța”, cu dansul „Joc Mare” , conducător Tataru Andrei

Ansamblul de estradă „Picături muzicale”, cu piesa „De Crăciun”, conducător Iulia Sandu

Ansamblul de dans modern „Enjoy”, dansul „Discover Moldova”, conducător Sîrbu Alina

Ansamblul de muzică de estradă „Picături muzicale”, piesa „Monney- money”, conducător: Iulia Sandu

Ansamblul de dans popular „Speranța”, dansul „Sârba”, conducător: Tataru Andrei 

Ansamblul de estradă „Picături muzicale”, cu piesa „Moș Crăciun”, conducător Iulia Sandu

Ansambul de dans modern „Enjoy”, dansul „Hoppers”, conducător Sîrbu Alina

Ansamblul de estradă „Picături muzicale”, cu piesa „E Crăciun!”, conducător Iulia Sandu  

Ansamblul de dans modern „Enjoy”, dansul „Vin sărbătorile”, conducător Sîrbu Alina 

 

 

Cartierul Fanteziei

 

 

12.00-13.00

 

15.00-16.00

 

Master-class: Felicitare pentru Moș Crăciun

Face-painting

Organizator: A.O.Filocalia

 

 

Duminică, 22 decembrie

 

Pavilionul Central

10:00-18:00

Programul Târgului

11.00-12.00

CCE Centrul de creație al elevilor din Strășeni

Teatrul de păpuși ,,Spirit”, spectacolul „Fulg de nea,,

Conducător: Vinițchi Elena

Grupul de dansatori de la Centrul de Creație

Conducător: Lahmanciuc Angela

Dansul ,,E din nou Crăciun,,

Dansul ,,Dansăm cât suntem copii,,

Munteanu Tatiana A. S. Pușkin, poezia „Зимнее утро”

Dansul „Ginglle Bells”,

Dansul „Cântăm, dansăm”

Flasmob „Confeti”

12.00-12.30

Program muzical

Ansamblul model de dansuri populare „Miorița”, conducător artistic: Valentina Cocea

 

12.30-13.00

Program artistic cu:

1. Ariadna Scorpan

2. Iulia Teleuca

3. Magdalena Cibotaru

4. Beatrice Ungureanu

5. Evelina Rusu

Conducător artistic: Rodica Roșioru

 

13.00-14.00

Studiou Muzical Artis, conducător artistic: Inga Botnaru

Dilevschi Sofia, Oală Beatrice, Amelia, Crețu Nicolae, Dilevschi Sofia,                                   Bagrin Carina,  Varvariuc Ioana,  Cvartet,  Cojocari Emilia, Camenșcic  Dina,  Vanes și Felicia Blăniță,  Lungu  Luca, Becciev  Dumitrița,  Jana  Sîrbu, Adina Panfil,  Ana Maria.   

                                          

14.00-14.30

Studioul de dansuri orientale “Jasmine". Conducător artistic: Elena Godunova

14.30-15.00

VOICE-AKORD, conducător artistic: Olesea Chiper

 

Cartierul Fanteziei

11.00-13.00

 

 

15.30-16.30

Master-class: Fă o felicitare deosebită cu mânuța ta!

Face-painting

Organizator: A.O.Filocalia

 

Luni, 23 decembrie

 

Pavilionul Central

10:00-18:00

Programul Târgului

12.00-13.00

Program muzical Picături muzicale. Conducători artistici: Iulia și Julia Sandu

13.00-14.00

Program artistic organizat de Pretura sectorului Buiucani

Moderator: Lavinia Rusu

Oxana Crăciun.

Doina Arsene, Bianca și Otilia Rusu, Lavinia Rusu,Mihai Fisticanu,

Elvira Vîscun. Valeria Marcu, Andreia Culai, Ricu Vodă, Ceata de colindători.

 

Marți, 24 decembrie

10:00-16:00

Programul Târgului

11.00-13.00

Program muzical organizat de Pretura sectorului Buiucani

 

13.15-14.00

Program artistic cu

1. Merylin Marchitan

2. Angy

3. Amira Apian

4. Cvartet MAFI'n

5. Maria Cazarinov

Conducător artistic: Rodica Roșioru